Które luksusowe marki są najczęściej wybierane przez polskich rodziców? Sprawdziliśmy dane

Polscy rodzice wyjątkowo wysoko cenią sobie marki z wyższych półek – zwłaszcza jeśli chodzi o odzież. Wychodzą z założenia, że lepszej jakości produkty przetrwają dłużej, będą się też ciekawiej prezentować. Jakie ekskluzywne ubrania dla dzieci najczęściej lądują w koszyku rodziców, a później – w szafie? Prześwietliliśmy ten temat.

Luksusowe ubrania dla dzieci – rodzice wybierają to, co najlepsze

Jeśli chodzi o kupowanie pociechom odzieży, polscy rodzice często wybierają luksusowe ubrania dla dzieci od znanych światowych marek. Skąd ta decyzja? Podyktowana jest przede wszystkim względami praktycznymi: produkty premium zazwyczaj mają zdecydowanie wyższą jakość, są lepiej uszyte, mają ciekawszy i bardziej nowoczesny design. Jak wskazuje portal MarketHub, “klienci zwracają szczególną uwagę nie tylko na cenę produktów, ale również na jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Taki trend przejawiają również rodzice, którzy cenią sobie artykuły najwyższej jakości”. Jakie marki z kategorii luksusowych należą do najpopularniejszych wśród rodziców?

Marki, które cenią sobie rodzice. Te ekskluzywne ubranka dla dzieci sprzedają się najczęściej

Według raportu “Handel detaliczny produktami dla dzieci w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”, przygotowanego przez firmę PMR, o przyszłość segmentu odzieży dziecięcej nie trzeba się martwić. Jej wartość wynosi aktualnie 4,8 mld złotych. Gdzie rodzice najchętniej kupują ubranka dla dzieci? Z badania ARC Rynek i Opinia z 2021 roku wynika, że aż 73 procent polskich rodziców w ciągu ostatniego roku kupowało odzież dziecięcą online. Najchętniej odwiedzane są takie platformy zakupowe, jak Zalando czy Eobuwie, gdzie poszukiwana jest luksusowa odzież w najlepszej możliwej cenie. Stylistka Ewelina Rydyzńska w rozmowie z portalem Finanswepl.pl podkreśla również sukces prestiżowego warszawskiego domu towarowego Vitkac, w którym także można kupić ekskluzywne ubrania dla dzieci.

Za jakimi markami rozglądają się rodzice? Wnioski mogą się nasunąć same – wystarczy sprawdzić, jakie sklepy online eksponują na swoich stronach multibrandy oraz co podpowiadają trendy w Google. Rodzice chętnie szukają:

ubranka dla dzieci Tommy Hilfiger
– ubrania Hugo Boss dla dzieci
– ubranka Calvin Klein dla dzieci
– ubrania i dodatki Timberland dla dzieci

Ciekawostka: Według raportu Accenture “Drugie życie ubrań. Jak Polacy kupują, odsprzedają, naprawiają i pozbywają się ubrań?” z kwietnia 2022 roku, 44% Polaków kupuje odzież dziecięcą z outletów. Dlaczego wspominamy o tym w kontekście marek luksusowych? Ponieważ zakładkę z przecenionymi ubraniami premium, znajdziesz również w naszym sklepie – znajduje się tam między innymi markowa odzież dla niemowląt.

Też chcesz zainwestować w dobry design i jakość? Postaw na luksusowe ubrania dla dzieci, które znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz propozycje dla chłopca, dziewczynki i niemowlaka – zgodne z trendami i wyróżniające trwałością.

KategorieSklepLista życzeń
Szukaj
Do góry